O mne

Ciao tutti!

Dovoľte, aby som sa Vám predstavila.
Volám sa Marcela a už vyše 20 rokov žijem v Taliansku, presnejšie v jeho severnej metropole, v Miláne.

Od malička som mala rada cestovanie a spoznávanie nových krajín. Hneď ako som sa prvý krát ocitla v Taliansku, niečo sa vo mne udialo. Jednoducho to bola láska na prvý pohľad.
Zamilovala som sa do tejto prekrásnej ľúbozvučnej spevavej reči, talianskych melódií, uvoľneného spôsobu života a samozrejme do nádhernej krajiny, histórie a umenia.

Voľba po strednej škole bola jasná. Vedela som, že štúdium taliančiny a cestovného ruchu na univerzite bude to pravé. Okrem toho sprievodcovský kurz, aby som sa mohla hneď realizovať. Cez leto som tak sprevádzala slovenských turistov po prímorských letoviskách Talianska a historických mestách. Počas roka som naďalej spokojne študovala na univerzite, až kým mi osud nezahral do karát.

Spoznala som moju spriaznenú dušu, moju polovičku, môjho Taliana, a tak som o rok na to prerušila štúdium a presťahovala sa do Milána. Začala som si žiť svoj taliansky život. S obrovskou eufóriou som spoznávala to, čo človek ako turista nespozná a nezažije.

Po krátkom čase od môjho príchodu som si našla stálu prácu v advokátskej kancelárii, kde som pôsobila ako Office manažérka 15 rokov, ale popri tom som vyštudovala Kultúrnu a jazykovú mediáciu na Milánskej univerzite, a naďalej sa zaujímala o cestovný ruch a cestovala po Taliansku.

Neutíchajúca láska k Taliansku a k práci sprievodkyne ma tak pred pár rokmi doviedla k presvedčeniu vrátiť sa k tomuto povolaniu a sprostredkovať všetko, čo som sa za tieto roky dozvedela, videla, počula a zažila. A aj to, čo mi samotné Miláno pošuškalo.

Myslím si, že človek, ktorý žije priamo na mieste, najlepšie pozná všetky jeho kúty, zvyky a vychytávky. Môže sa venovať turistovi na 100 percent a vtiahnuť ho do atmosféry mesta, do jeho histórie, vysvetlí, odpovie, poradí, pretlmočí.

A pri Miláne to platí dvakrát, pretože toto mesto nie je ako iné veľkomestá. Práve naopak, okrem klasiky Dóm, La Scala, San Siro a nákupy vie ponúknuť oveľa viac. Má veľa skrytých miest, ktoré Vám vyrazia dych, takisto ako prekrásna mramorová katedrála v centre. Veď od roku 2019 si v návštevnosti drží krásne druhé miesto hneď za  večným Rímom. A to je čo povedať!

A preto milí priatelia, príďte sa presvedčiť na vlastné oči a nechajte sa vtiahnuť spolu so mnou do jeho histórie, legiend, čara a atmosféry.

Neviem sa vás dočkať
A presto!

Prvá a jediná certifikovaná turistická sprievodkyňa v Miláne v slovenskom (a v českom) jazyku, s licenciou na celé Taliansko