Ponuka a tipy

Amici teda priatelia,

ešte predtým ako Vám opíšem jednotlivé tipy vyžitia v Miláne, zhrniem vám ponuku mojich služieb:

⭐️ sprievodcovské služby v Miláne a okolí

⭐️ rezervácia lístkov do milánskej katedrály a na Leonardovu Poslednú večeru 

⭐️ info ohľadne vstupenky na futbalové zápasy na San Sire a na prehliadku štadiónu

⭐️ info ohľadne vstupenky na operné predstavenia v La Scale a prehliadka múzea

A teraz, nech sa páči tipy pre každého na maximálne zažitie Milána a jeho okolia:

Dámska jazda alias Dolce vita​

Dámy, priznajme sa...Najlepší oddych pre našu dušu je vyraziť si s priateľkami na pár dní do nejakej európskej metropoly. Partnerov a manželov nechajte doma, berte kamošky, baľte kufre a poďte si užívať bezstarostné prechádzky, fantastické talianske jedlo, extra zážitky a nakupovanie v šmrncovnom Miláne. Na začiatok samozrejme to pravé caffé alebo aperitív na dotyk od mramorových vežičiek dómu. Potom prehliadka mesta a shopping na želanie, či už v luxusných butikoch, trendových častiach Milána či na typickom talianskom trhu, kde nájdete aj chic vecičky. Večer patrí nočnému životu v štvrti splavovacích kanálov Navigli, kde je tá pravá atmosféra a zábava. Na druhý  deň si s priateľkami doprajete relax v luxusnom milánskom spa rezorte, aký ste určite ešte nikdy nevideli! Zdravý wellness lunch a potom rovno za novou frizúrou u milánskej kaderníčky. Navečer promenáda po mrakodrapových častiach a aperitív/večera v chic reštaurácií s výhľadom na Miláno. Ak ostanete ešte jeden deň, treba ísť k vode –let k jazeru Como alebo Maggiore, na hodinku od Milána, kde sa ženská duša len tak rozplynie nad tou krásou.

Áno Miláno

Pánska jazda alias Viva il calcio

Áno Miláno

Páni, čo tak si vychutnať emócie z futbalového zápasu priamo na mieste činu s Vašími najlepšími priateľmi? Partnerky a manželky veeeeľmi rady ostanú doma, a Vy budete mať celé dni len pre seba v tej najlepšej pánskej spoločnosti. Ideme na to! Na začiatok samozrejme caffé alebo aperitív v centre mesta, aby ste vhupli do tej pravej talianskej atmosféry. Prehliadka mesta a obchody s futbalovou témov (AC Miláno, FC Inter, Juventus, mix). Obed v historickej pivnici a potom podľa programu štadióna buď prehliadka štadiónu San Siro, šatní a miestností s trofejami alebo rovno futbalový zápas podľa Vášho výberu. Na druhý deň spoznávanie mrakodrapových častí Milána, ochutnávka vín/aperitív a nočný život v štvrti splavovacích kanálov Navigli. Ak budete ešte chcieť ostať na ďaľší deň výlet k jazeru Como/Maggiore.

 

Miláno pre obdivovateľov Leonarda da Vinciho

Áno Miláno

Leonardo prišiel do Milána ako 30-ročný  a pôsobil tu viac ako 20 rokov. Využil naplno svoju genialitu a my pôjdeme po stopách jeho veľdiel. Najväčšie a najcennejšie dielo  Posledná večera je dedičstvo Unesco, hneď vedľa je Leonardova vinica, ktorú mu daroval za jeho služby duca-vojvoda Ludovico il Moro. Miláno uchováva aj Atlantický kódex, zbierku 1119 strán Leonardových štúdií z rôznych oblastí a Prototypy jeho vynálezov, ktoré si môžete aj vyskúšať postaviť. Ďalšie jeho dedičstvo je Plavebná komora postavená v roku 1496, kedy sa Leonardo stal dvorným inžinierom a pracoval na projekte splavovacích kanálov v Miláne. Potom Leonardov gigantický kôn, ktorého Leonardo ale nemohol zrealizovať. Zanechal však projekty, vďaka ktorým bol postavený e dnes ho môžeme obdivovať.

Pre milovníkov rýchlosti

Ak si chcete vyskúšať rýchlu jazdu na Lamborghini na slávnom autodrome Formuly 1 v Monze alebo sa spolu s priateľmi a parterkami naháňať na štvorkolkách pri jazere či si vyskúšať aké to je lietať vo vzduchu bez toho, aby ste nastúpili do lietadla, Miláno je stále to miesto kam treba ísť. Nech sa páči, tu je ponuka. Začneme prehliadkou a históriou autodromu v Monze – pôjdeme do zákulisia a miestností, kde sa pohybujú tie najväčšie hviezdy pretekov Formula 1, môžete si vyskúšať 10 minutovú jazdu na simulátori Formuly 1 alebo aké to je stáť na pódiu víťazov. Pre náročnejších adrenalínová jazda na Lamborghini. Ak chcete vyskúšať aj jazdu na štvorkolkách a zároveň sa kocháť krásami talianskej krajiny, organizujú ju pri jazere Maggiore s nádherným výhľadom, pauzou na občerstvenie a potom sa pokračuje v jazde na štvorkolkách cez les. A ak ešte toho adrenalínu bolo málo a chcete si zalietať, možete absolvovať inštruktáž a zážitok lietania v najväčšom simulátori voľného pádu na svete

Jazerá v okolí Milána

Áno Miláno

Na alternovanie dní strávených vo veľkomeste, je ideálne dopriať si jeden deň pri jazerách severného Talianska. V okolí Milána, do hodinky, hodinky a pól autom alebo vlakom sa nachádzajú hneď tri najkrajšie jazerá Talianska:

* Lago Maggiore
* Lago di Como
* Lago di Garda

Voda, príroda a úžasná talianska scenéria – Vaše oči a duša pookrejú. Budeme sa plaviť na loďkách a obdivovať túto jedinečnú prírodnú nádheru ako aj historické vily, ktoré dokumentujú bohatú a významnú minulosť ale aj prestížnu prítomnosť týchto miest. Ak k tomu pridáme fantastické talianske gastronomické špeciality a pohár vínka, už nebudete chcieť odtiaľ odísť. Každé z jazier má svoj špecifický ráz a zaleží len na Vás, ktoré budete chcieť objavovať.

Miláno v rímskych časoch

Vedeli ste že Miláno bolo hlavným mestom západorímskej ríše na dlhých 120 rokov? Bolo to od roku 286 po rok 402. A ako hlavné mesto tejto veľkej ríše, vtedy nazývané Mediolanum, muselo mať svoje paláce, fórum, kúpele, kolonády, baziliky a anfiteáter, kde sa konávali gladiatorské zápasy. Veru tak, Miláno je jedno prekvapenie za druhým a keď uvidíte tieto miesta hneď sa Vám mesto ukáže v inej dimenzii. Budete sa naň pozerať inými očami. Jedným slovom, si ho zamilujete.

Okrem toho, v rímskych časoch sem bol dovezený aj sarkofág s pozostatkami troch kráľov z Východu. Áno, tých Troch kráľov, ktorí putovali za hviezdov do Betlehema pokloniť sa malému Ježiškovi. Veľa ďaľších repertov je rozosiatych v milánskych múzeách a galeriách. Ostatné sú poschovávané v útrobách tohto ultramoderného mesta a spolu ich môžeme objaviť. Bude to ako  vrátiť sa strojom času o 1600 rokov späť. Niečo čo by ste v živote na Miláno nepovedali.

Áno Miláno